świetlica szkolna

ul. Bitwy pod Studziankami 5
33-100 Tarnów

W naszej świetlicy

Opiekę nad uczniami sprawują nauczyciele, dostosowując zajęcia do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci.

Sale świetlicowe dostosowane są do najmłodszych uczniów naszej szkoły i wyposażone w pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i rekreacyjnych z dziećmi.

GODZINY PRACY ŚWIETLICY

poniedziałek:  6.30 – 8.50, 11.00 – 17.00

wtorek:  6.30 – 8.50, 11.00 – 17.00

środa:  6.30 – 8.50, 11.00 – 17.00

czwartek: 6.30 – 8.50, 11.00 – 17.00

piątek: 6.30 – 8.50, 11.00 – 17.00

Zajęcia plastyczne

Prace plastyczno-techniczne, konkursy plastyczne dla uczniów klas 1-3.

Zajęcia dydaktyczne

Pomoc w nauce i odrabianiu zadań domowych, praca z książką, gry i zabawy umysłowe, dydaktyczne, pogadanki, audycje TV, film, prezentacje multimedialne, pokaz.

Zajęcia rekreacyjno-ruchowe

Zabawy doskonalące sprawność fizyczną, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu – kompleks boisk, plac zabaw.

Gry i zabawy

Zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, towarzyskie, gry i zabawy stolikowe (planszowe, karciane, puzzle).

Zajęcia artystyczne

Małe formy teatralne (inscenizacje, recytacje), zajęcia umuzykalniające.

Projekty, akcje lokalne, ogólnopolskie

Włączanie się w realizację projektów szkolnych i pozaszkolnych.

Zajęcia wychowawcze

Słuchowiska wychowawcze, zabawy integracyjne, gry i zabawy uczące jak radzić sobie z agresją, opowiadania terapeutyczne, teksty relaksacyjne, bajki-grajki.

Zajęcia multimedialne

Korzystanie z internetowych programów edukacyjnych dla dzieci (zajęcia komputerowe) ;  gry interaktywne – konsola Xbox Kinekt; „Twister moves”.

Zasady funkcjonowania

Świetlica realizuje zadania opiekuńczo-wychowawcze w oparciu o:

• Statut Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie,
  • Regulamin świetlicy,
  • Ramowy Plan Pracy Świetlicy,
  • Szczegółowy Plan Pracy Grupy Wychowawczej,
  • Warunkiem uczęszczania ucznia do świetlicy jest złożenie wniosku KARTY ZAPISU UCZNIA,
  • W świetlicy obowiązuje uczniów regulamin wewnętrzny, czyli zasady zachowania.

Zasady zachowania ucznia

1. Wszyscy dbamy o wygląd naszej świetlicy, o ład i porządek.  Sprzątamy po sobie.  Pamiętamy, że każda rzecz ma swoje miejsce.
2. Szanujemy wszystkie przybory, gry i zabawki.
3. Chętnie uczestniczymy w zajęciach świetlicowych, grach, zabawach, w pracach porządkowych.
4. Zachowujemy ciszę w czasie przeznaczonym na naukę, aby nie przeszkadzać innym.
5. Starannie odrabiamy zadania domowe.
6. Dbamy o bezpieczeństwo własne i innych.
7. Przed lekcjami i po skończonych lekcjach przychodzimy do świetlicy  i  swoją obecność zgłaszamy wychowawcy.
8. Informujemy wychowawcę o każdym wyjściu ze świetlicy. Wychodzimy jedynie za zgodą nauczyciela.
9. Jesteśmy kulturalni, używamy zwrotów grzecznościowych, szanujemy innych.
10. Aktywnie uczestniczymy w niesieniu pomocy koleżankom i kolegom oraz wychowawcom.
Pomagamy słabszym.
11. Słuchamy poleceń i próśb nauczyciela.
12. Przestrzegamy  regulaminu  świetlicy.