szkoła podstawowa nr 8

Zasoby interaktywne

Propozycje nauczycieli świetlicy, biblioteki i wychowania do życia w rodzinie

Blog wirtualnej świetlicy SP8

Wirtualna świetlica SP8 to miejsce, gdzie wychowawcy świetlicy nawiązując tematycznie do planu pracy świetlicy, będą umieszczali ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu dla chętnych dzieci.

Ciekawe linki

Zakładka zawiera linki do stron internetowych, które pozwolą dzieciom miło spędzić czas. Nasze propozycje to ciekawe audiobooki, spektakle teatralne,  coś do przeczytania i do oglądnięcia. Będzie można sobie pokolorować online najróżniejsze obrazki, bliżej poznać Nelę Małą Reporterkę, a także rozwinąć swoją kreatywność wykonując prace plastyczne różnymi technikami czy przeprowadzając niesamowite eksperymenty. Zasoby będą sukcesywnie uzupełniane i mamy nadzieję, że każde dziecko znajdzie tu coś interesującego.

Interaktywne zadania

Tutaj wychowawcy świetlicy wykorzystując narzędzia takie jak wordwall czy genial.ly będą tworzyli dla uczniów ciekawe interaktywne materiały, które pozwolą dzieciom urozmaicić czas spędzony w domu.

Pliki do pobrania

W tym miejscu nauczyciele świetlicy będą umieszczali pliki PDF, które chętni uczniowie mogą na co dzień wykorzystywać.  Oprócz kolorowanek do wydruku, znajdą się tu propozycje zabaw na kartce papieru, które dzieci dobrze znają ze świetlicy – będzie można wyturlać najdziwniejsze postacie czy zwierzaki, zagrać w łapki czy narysować biedronkę. Nie zabraknie łamigłówek, wykreślanek i zadań na kodowanie.

Wychowanie do życia w rodzinie

W tym miejscu można zapoznać się z ofertą materiałów edukacyjnych dotyczącą wychowania do życia w rodzinie. Dla zainteresowanych przedmiotem pojawiać się tu będą zasoby, z którymi uczniowie mogą pracować w domu.

Wychowanie fizyczne

W tym miejscu można zapoznać się z zasobami interaktywnymi nauczycieli wychowaia fizycznego

Interaktywne gry w klasach 1 -3

W tym miejscu można zapoznać się z zasobami interaktywnymi stworzonymi przez nauczycieli w ramach zdalnego nauczania