Tekst do odczytu maszynowego

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie

Czym się zajmujemy;

1. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie, zwana dalej szkołą jest placówką publiczną i:

• prowadzi bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie ramowych planów nauczania;
  • przeprowadza rekrutację uczniów w oparciu o zasadę powszechnej dostępności;
  • zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach;
  • realizuje programy nauczania uwzględniające podstawę programową kształcenia ogólnego i podstawę wychowania przedszkolnego.
  • realizuje ustalone przez ministra właściwego ds. oświaty i wychowania zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów.

2. Szkołą zarządza dyrektor i wicedyrektor.

3. Siedziba szkoły znajduje się w Tarnowie przy ulicy Bitwy pod Studziankami 5.

4. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta Tarnowa z siedzibą w Tarnowie przy ul. Adama Mickiewicza 2, 33-100 Tarnów.

5. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Małopolski Kurator Oświaty z siedzibą w Krakowie, ul. Szlak 73, 31-153 Kraków.

Kontakt ze szkołą:

Adres: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie, ul. Bitwy pod Studziankami 5, 33-100 Tarnów

tel. 14 621 74 61

e-mail: dyrsp8@umt.tarnow.pl

W jakich godzinach pracujemy

Szkoła jest czynna w godzinach: 7.00 – 15.00

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących

Osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą komunikować się z naszą placówką:

• sporządzając pismo i wysyłając je na adres Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie,
    • sporządzając i dostarczając pismo do Sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnowie,
    • sporządzając i wysyłając wiadomość na adres e-mail: dyrsp8@umt.tarnow.pl
    • telefonicznie pod numerem 14 621 74 61

Informacja dla osób z niepełnosprawnością ruchową i osób starszych:

• przy wejściu do budynków od północnej strony przewiązki znajduje się podjazd dla osób z ograniczeniami mobilności lub dla matek z wózkami i osób starszych.