projekt edukacyjny

Pszczoła a zdrowie człowieka
Projekt "Moja przyjaciółka Pszczoła"
Program "Pszczoła a zdrowie człowieka"

Od VI – XII 2018 w naszej szkole realizowano program pn. Pszczoła a zdrowie człowieka w ramach grantu ze Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polski

W ramach programu zorganizowane zostały:

• Pszczele ogrody założone w okolicy szkoły.
  • Wycieczka do Pasieki Bartnik Sądecki w Stróżach (warsztaty edukacyjne pn. Wielka przygoda z małą pszczołą, spotkanie z pszczelarzem, warsztaty pszczelarskie – wykonywanie świec z wosku, degustacja produktów pszczelich)
  • Konkursy szkolne i międzyszkolne takie jak:- Konkurs fotograficzny pn. Podglądamy życie pszczołowatych ( Konkurs plastyczny pn. projekt magnesu na lodówkę „Pszczoły dla ludzi, a ludzie dla pszczół”, Konkurs na plakat „Nie wypalaj traw”. Podsumowanie konkursów i wręczenie nagród odbyło się dn.30.11.2018 roku.
  • Szkolny Turniej wiedzy „Pszczołomania” /23 XI 2018/.
  • Międzyszkolny Turniej Pszczołomania  /30.11.2018/ z udziałem uczniów ze szkół SP5, SP9, SP11 oraz SP8.
  • Festiwal Miodu czyli festyn dla pszczół , degustacja produktów pszczelich / 30 XI 2018/.

Międzyszkolny Turniej Pszczołomania

30.11.2018 roku z udziałem uczniów ze szkół SP5, SP9, SP11 oraz SP8