Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do realizacji projektu, który miał na celu poszerzenie wiedzy nt. owadów zapylających – ich życia i znaczenia w przyrodzie, gospodarce i życiu człowieka.

Projekt realizowany jest pod nazwą „Moja przyjaciółka pszczoła” w okresie 1.11.2021- 31.01.2022. W działaniach uczestniczą uczniowie z klasy 2c, 3c i z klas 4 oraz uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej pod opieką pani Justyny Trawińskiej. Zadaniem, które rozpoczęło tę inicjatywę były warsztaty pszczelarskie prowadzone przez Koło Pszczelarzy w Skrzyszowie. W ramach realizacji projektu dzieci obejrzały szereg filmów edukacyjnych i prezentacji interaktywnych o pszczołach, które miały za zadanie zapoznać je z życiem i zwyczajami tych pożytecznych owadów oraz uświadomić rolę pszczołowatych w ekosystemie. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, na których uczniowie wykonywali z gotowych elementów domki dla zapylaczy oraz pszczoły z tekturowych rolek. Ponadto stworzono lapbooki o pszczołach, ich życiu, rozmnażaniu oraz produktach, które wytwarzają. Zorganizowano także turniej wiedzy „Pszczołomania” – uczniowie rozwiązywali quizy, krzyżówki i rebusy online sprawdzając zdobytą przez siebie wiedzę.

Wszystkie działania projektowe realizowano przy wykorzystaniu narzędzi TIK oraz metod aktywizujących – szczególną popularnością cieszyły się zabawy z kodami QR, które nie tylko rozbudzają ciekawość, ale wprowadzają także element rywalizacji.

Projekt „ Moja przyjaciółka pszczoła” jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO w ramach regrantingu prowadzonego przez Koło Pszczelarzy Skrzyszów.