Zakończyliśmy zmagania w ogólnopolskim programie skierowanym do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

ideą programu było przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.

Program był świetną okazją do poznania zarówno instytucji banku, jak i funkcjonujących tam mechanizmów.

W ramach projektu przeprowadziliśmy cykl lekcji z ekonomią, debatę uczniowską oraz 10 warsztatów, w ramach których uczniowie w sposób praktyczny zmierzyli się z tematyką ekonomiczną.

Zajęcia prowadzone były w sposób elastyczny, ponieważ uczniowie sami zgłaszali interesujące ich tematy i zadawali mnóstwo ciekawych pytań.

Dzięki inicjatywie Narodowego Banku Polskiego udostępniono nam profesjonalne materiały, a informacje pochodziły ze zweryfikowanego źródła.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, w szczególności Ambasadorom Programu, którzy zostali wybrani spośród siódmoklasistów:

• Julia Kubisztal,
  • Julia Guzik,
  • Zuzanna Baran,
  • Przemysław Foltak,
  • Patrycja Łabno,
  • Milena Sacha,
  • Patrycja Sosnowska,
  • Bartosz Wojciechowski,

oraz naszym młodym i ambitnym szóstoklasistom, którzy zmierzyli się w debacie:

• Aleksandra Bieleń,
  • Sebastian Lechowicz,
  • Gabriela Kopacz,
  • Jakub Zakrzewski,
  • Szymon Baca,
  • Patrycja Jaśkowiec,
  • Bartłomiej Tyrka,
  • Karolina Drewko.

Teraz nasze działania zostaną ocenione przez NBP, czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

Opiekunki projektu: Anna Muciek, Joanna Nosal, Anna Schab i Agnieszka Machalska, koordynator- Karolina Kuczek.