Uczniowie klasy 2 d i 3 b rozpoczęli nowy tydzień od atrakcyjnej wycieczki, podczas której mieli okazję zwiedzić teren pasieki, w tym skansen i muzeum pszczelarstwa. Zobaczyli kolekcję barci i uli oraz dowiedzieli się jak na przestrzeni stuleci zmieniał się ich wygląd. Oglądali także ekspozycję muzealną sprzętów pasiecznych.
W Stróżach znajduje się mini – zoo więc uczniowie w „Gospodarskiej zagrodzie” mogli obserwować zachowanie zwierząt – kóz, kucyków, koni a także ptactwa domowego.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty pod nazwą: „Wielka przygoda z małą pszczółką”, podczas których uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia pszczół, wykonali woskowe świece i degustowali pierniczki oblane smakowitym miodem wielokwiatowym, akacjowym i spadziowym. Ważnym punktem programu była wizyta w „Miodowej Spiżarni”, gdzie można było zakupić miodowe smakołyki.
Nie mogło też zabraknąć czasu na rozrywkę – przejażdżkę wozem konnym oraz wesołe zabawy z animatorem.