Na zajęciach kółka informatycznego CMI uczniowie z klasy 5B uczyli się pracować ze sprzętem pozyskanym w programie Laboratoria Przyszłości. W tym celu zapoznali się z instrukcją działania długopisów 3D, początkowo wyrabiali sobie technikę pracy, aby znaleźć najbardziej optymalny dla siebie sposób „kolorowania” poszczególnych elementów. Ćwiczyli wykorzystując gotowe szablony, traktując długopis 3D jak kredkę do kolorowania. Łączyli poszczególne elementy, tworząc obiekty przestrzenne. Tak powstały akcesoria fryzjerskie, okulary, zawieszki, elementy wielkanocne.

Poznawali także sposób działania okularów VR Oculus i  ClassVR Actin. Uczyli się organizować bezpieczną przestrzeń i eksplorowali zasoby VR.