W minionym okresie uczniowie klasy 5c swoje historyczne wędrówki rozpoczęli od starożytności. Uczestniczyli oni w projekcie zatytułowanym „Uczta na Olimpie”. Przez dwa miesiące, w kilku etapach gromadzili informacje o greckich bogach i herosach, projektowali, a później wykonywali stroje bóstw, ich atrybuty. W dniu 11 marca nadszedł czas na wielki finał projektu, podczas którego piątoklasiści wcielali się w postacie wybranych przez siebie greckich bogów i bogiń. Można było podziwiać pomysłowo wykonane stroje, posłuchać ciekawych, starożytnych opowieści, a nawet skosztować nektaru czy ambrozji.





Podniosła atmosfera zapanowała 30 kwietnia, kiedy to uczniowie z klas 5c i 5b pod opieką Pani Małgorzaty Czapli wystąpili przed całą społecznością szkolną, aby odkryć kolejne karty z przeszłości. Był to dzień, w którym przypomnieliśmy sobie o doniosłym momencie w historii naszego państwa – dniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W budowaniu tej uroczystej atmosfery niezwykle pomogły wspaniałe dekoracje wykonane przez Panią Renatę Plebanek, a występ szkolnego chóru i wokalistów pod batutą Pani Beaty Chrobak uświetnił całą inscenizację.



Dnia 2 czerwca piątoklasiści znów wyruszyli na spotkanie z historią. Tym razem poznawali opowieści z przeszłości naszego miasta. Wspaniałym przewodnikiem po ciekawych miejscach tarnowskiej Starówki był Pan Krzysztof Moskal, który chętnie dzielił się z młodymi słuchaczami niezwykłą wiedzą na temat odwiedzanych obiektów. Wędrówka rozpoczęła się od miejsca upamiętniającego Pierwszy Transport Więźniów do KL Auschwitz. Dalej, ścieżki historii poprowadziły uczniów z 5c do kilku znaczących punktów przy ulicach: Wałowej, Kapitulnej, Bernardyńskiej, Katedralnej i Żydowskiej z jej uroczym Zaułkiem. Ważnymi miejscami na trasie był oczywiście Rynek z Ratuszem i podcieniami, a także Bazylika Katedralna, żydowska Bima, Małe i Wielkie Schody z Maszkaronem. Ostatnim przystankiem tej podróży w przeszłość stał się Plac Sobieskiego przy starym Tramwaju. Tam uczniowie pożegnali się ze swoim przewodnikiem. Bogatsi o solidną porcję historycznej wiedzy, wzmocnieni równie solidną porcją lodów, uczniowie klasy 5 c powrócili na teren szkoły.



