W tym rok szkolnym przed zbliżającą się 229 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaproponowaliśmy uczniom naszej szkoły „wachlarz” wielu aktywności patriotycznych. Nie mogliśmy świętować wspólnie, jednak dzieci i młodzież w domach podejmowali wiele ciekawych patriotycznych inicjatyw.

Nie sposób zliczyć pięknych i oryginalnych plakatów, zdjęć, wierszy, które uczniowie wysyłali do nas przez wiele, wiele dni. Wszystkie przedsięwzięcia powiodły się – były piękne i wzruszające!

Widać ogrom pracy włożonej przez dzieci, opiekunów, rodziców.

Uczniowie naszej szkoły pokazali, że mają moc! Tymi efektami chcemy się  Wam pochwalić.

Cieszymy się, że pamiętaliście –pisaliście wiersze, wywieszaliście flagi, malowaliście Polskę z serca –  piękną i dumną!  Kolejny raz uczniowie naszej szkoły dowiedli, że są utalentowanymi artystami, na których zawsze można liczyć!

Pamiętajmy, że „cud majowy” był dziełem Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Stanisława Małachowskiego, Ignacego i Stanisława Potockich, Hugona Kołłątaja oraz naszego patrona szkoły – Stanisława Staszica. Patriotów 3-majowych było wielu, przyświecał im jeden wspólny cel –  dobro Ojczyzny.

Jak napisał w swoim w wierszu  Kacper Caruk:

Polska to nasza kochana Ojczyzna,
Jesteśmy z niej dumni i każdy to przyzna.

Uczciliśmy Dzień Flagi

Twórczość literacka