GRANT  Z  PSZCZOŁAMI  DLA  TARNOWSKIEJ  ÓSEMKI

Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polski wyróżniło Szkołę Podstawową nr 8 im.K.K.Baczyńskiego w konkursie grantowym za przygotowany program pn. PSZCZOŁA A ZDROWIE CZŁOWIEKA. Wyróżniona szkoła otrzymała dotację na realizację zadania.
Program ten daje możliwość podniesienia świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej roli i znaczenia pszczoły w przyrodzie, gospodarce i życiu człowieka. Uświadomienie szkodliwych skutków wypalania traw dla zdrowia i życia ludzi oraz owadów, w tym pszczołowatych. A także kształtowanie prozdrowotnych postaw uczniów oraz przygotowanie do odpowiedzialnego i mądrego współistnienia ze środowiskiem naturalnym. Program jest realizowany od czerwca do grudnia 2018.
W ramach programu zorganizowane zostaną konkursy międzyszkolne takie jak:

• Konkurs fotograficzny pn. Podglądamy życie pszczołowatych do 12.XI 2018
  • Konkurs plastyczny pn. projekt magnesu na lodówkę „Pszczoły dla ludzi, a ludzie dla pszczół” do 12 XI 2018
  • Konkurs na plakat „Nie wypalaj traw” do 12 XI 2018
  • Turniej wiedzy „Pszczołomania”. Składanie zgłoszeń do 12 XI 2018
  • Festiwal Miodu czyli festyn dla pszczół 23 XI 2018

Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych miasta Tarnowa z opiekunami do wspólnej edukacji zdrowotnej poprzez zabawę. Na zwycięzców czekają dyplomy nagrody, dotowane z grantu SZMP. Realizację programu koordynują  p.Marta Drabik i p.Agnieszka Piskorska.

Regulaminy konkursów:

Regulamin konkursu na magnes na lodówkę

Regulamin konkursu fotograficznego

Regulamin konkursu plastycznego