22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego święta organizując kilkugodzinny happening.

Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono lub przebrani za element przyrody (niektórzy byli roślinami, a niektórzy zwierzątkami). We wszystkich klasach wyświetlony został krótki film pt Ziemia nasz dom – mający na  celu zwrócenie uwagi świata na problemy oraz zagrożenia środowiska naturalnego.

Następnie młodsi uczniowie zgromadzili się na korytarzu głównym szkoły, gdzie czekał na nich Słoń Elmer, bohater serii książek dla dzieci o kolorowym słoniu w kratkę, żyjącym w stadzie słoni koloru słoniowego ( Książki o Elmerze uczą akceptacji inności i doceniania indywidualności oraz akceptacji siebie takim, jakim się jest).

Uczniowie klas 1-3 wysłuchali krótkiej opowieści o słoniu, a następnie odbyły się wspólne tańce. W międzyczasie kolorowali maski Elmera, a także mieli możliwość pomalowania sobie twarzy, przez starsze koleżanki i kolegów, za co należą się im podziękowania, gdyż pracowali niestrudzenie przez cały czas trwania happeningu.

Do świętowania dołączyli się również uczniowie przebywający w tym dniu na świetlicy szkolnej, wykonując kulę ziemską z kawałków worków foliowych.

Starsi uczniowie malowali plakat dotyczący Dnia Ziemi, a także przygotowali pokaz strojów ekologicznych, wykazując się niezwykłą kreatywnością, gdyż prezentowane przez nich stroje powstały z wykorzystaniem różnych materiałów, zwanych powszechnie odpadami, takich jak tektura, worki czy nakrętki. Duże wyrazy uznania należą się rodzicom za pomoc w ich wykonaniu. Dzieci zaprezentowały się wszystkim uczniom i zebrały mnóstwo oklasków.

Kolejnym punktem wspólnego spotkania był mini turniej ekologiczny. Uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami, krzyżówkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii. Niektóre z nich okazały się trudne, ale uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko.

Nie zabrakło też malowania słonia znajdującego się  na zewnątrz budynku. Uczniowie kolorowali go kredą, na cześć Elmera w kolorową kratkę.

To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie!!!