To hasło tegorocznej kampanii społecznej organizowanej z okazji światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat potrzeb osób w spektrum autyzmu i poprawa jakości ich życia.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie i aktywnie włączyli się do zaproponowanych na ten czas działań. W piątek „świeciliśmy na niebiesko”, czyli każdy starał się mieć na sobie niebieski element garderoby. A dlaczego ? Kolor niebieski, jako barwa najczystsza i jednocześnie najzimniejsza, jest najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Ma symbolizować uczucie spokoju oraz akceptacji w trudnym i głośnym świecie.
Uczniowie wykonali także piękne prace plastyczne, a przede wszystkim poszerzyli wiedzę na temat spektrum autyzmu oglądając filmy i dyskutując na temat codzienności w której żyją osoby (i ich rodziny) dotknięte autyzmem.
Dzięki takim akcjom co roku wiemy więcej oraz czujemy i rozumiemy bardziej.