Zajęcia z sensoplastyki, które w naszej szkole prowadzi pani Ewa Chrobak, cieszą się coraz większą popularnością. Taka forma zajęć to czas dla twórczych, dziecięcych pomysłów, zabawy, współpracy i doświadczania zmysłami.
Tym razem do tworzenia wielkanocnych baranków przystąpili uczniowie klas 2a, 2d i 6a. Warsztaty przebiegały dwuetapowo – najpierw trzeba było zrobić masę solną, czyli wyrobić ciasto z mąki, soli i wody, a następnie uformować poszczególne elementy, co wymagało precyzji, dokładności ale też wyobraźni. Potem trzeba było poczekać, aż uformowane kształty wyschną, a kiedy to się stało przyszedł czas na kolejny etap, czyli malowanie i łączenie elementów. W efekcie powstały śliczne baranki – małe, większe, wesołe, zamyślone, z długimi lub krótkimi nóżkami…każdy inny, każdy wspaniały !
W tym szczególnym czasie będą cieszyć oko i stanowić oryginalną, świąteczną ozdobę. Wszak to właśnie baranek jest symbolem Wielkanocy.