20 marca 2024 roku klasy 1a i 1d wzięły udział w wycieczce do Zalipia – malowanej wsi, odwiedzanej przez polskich i zagranicznych turystów. W Domu Malarek uczniowie uczestniczyli w warsztatach, w czasie których  wykonywali wielkanocne palmy oraz malowali drewniane pisanki w tradycyjne zalipiańskie wzory. Dzieci miały również okazję zwiedzić  Muzeum Etnograficzne – Zagrodę Felicji Curyłowej. Była to ciekawa lekcja muzealna, dzięki której uczniowie zostali zapoznani z tradycją malowania kwiatów nie tylko na przedmiotach użytku codziennego takich jak dzbanki, kubki, drewniane łyżki, ale także na domach i budynkach gospodarczych. Zwiedzili trzy zabytkowe chaty, poznając dawne życie na polskiej wsi: wystrój według stylu zalipiańskiego,  przedmioty używane do prac domowych i polowych np.: żarna, cepy, żelazka „z duszą” itp. Mamy nadzieję, że dzięki tej wycieczce uczniowie jeszcze lepiej poznali świąteczne tradycje związane z naszym regionem oraz odkryli ciekawe miejsce do zwiedzania.