W tym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole #ORBITEK – Mobilne Planetarium w Przedszkolu i Szkole. Uczniowie klas I – III przenieśli się do niezwykłego świata drzew. Poznali ich budowę, proces fotosyntezy oraz znaczenia drzew dla całego ekosystemu. Mała biedronka i jej przyjaciel świetlik bardzo zainteresowali naszych najmłodszych widzów i po raz kolejny uświadomili jak ważna jest symbioza człowieka z naturą. W klasach IV – VIII tematyka była jeszcze bardziej różnorodna – od pytania skąd się wzięło życie, jak formowały się gwiazdy i Układ Słoneczny, czy istnieje życie poza naszą planetą? Spotkaliśmy Karola Darwina, który opowiadał o swojej Teorii Ewolucji oraz sposobach dostosowywania się organizmów do środowiska, w którym się znajdują. Swoją niesamowitą podróż zakończyliśmy wielkim, oceanicznym safari – obserwowaliśmy przepiękny świat koralowców, w jaki sposób się odżywiają, rosną i rozmnażają. Dowiedzieliśmy się o ogromnym zagrożeniu ekosystemów raf koralowych, ich kruchości wobec zmian klimatycznych, niszczenia siedlisk oraz przełowienia.