12 marca uczniowie klasy 1c uczestniczyli w wielkanocnych warsztatach plastycznych organizowanych przez Muzeum Etnograficzne. W ramach zajęć dzieci poznały tradycje Niedzieli Palmowej wykonując pod czujnym okiem prowadzącej palmy z naturalnych materiałów. Zieleń roślin i wielobarwność kwiatów znajdujących się w palmie podkreślają wiosnę, która budzi się do życia i daje wiarę w jego wieczność. W drugiej części warsztatów prowadząca przybliżyła uczniom rodzaje technik wykonania pisanek. Zaprezentowała technikę batikową, która jak zaznaczyła nie należy do łatwych i bezpiecznych, ale jest bardzo efektowna. Dzieci z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem chłonęły wiadomości dotyczące polskich zwyczajów i tradycji wielkanocnych.