6 marca 2024 r. uczniowie kl. 2b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Castoramę w ramach programu „Majsterkowo”. Celem warsztatów było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Dzieci poznały poszczególne etapy pracy i technikę malowania na szkle oraz samodzielnie wykonały przepiękne dzieła. Pod czujnym okiem Pani Marty naniosły kontury, a następnie malowały wybrany przez siebie szablon specjalnymi farbami. Powstały ciekawe i kolorowe obrazy związane ze zbliżającymi się świętami. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał pamiątkowe gadżety z logiem Castoramy oraz własnoręcznie wykonany obrazek, którym zapewne ozdobi ścianę swojego pokoju.  Warsztaty bardzo  się uczniom podobały, były  ciekawą i rozwijającą formą zajęć.

Bożena Wajda