W ramach kolejnych zmagań w ogólnopolskim projekcie Złote Szkoły Narodowego Banku Polskiego Ambasadorzy projektu przeprowadzili warsztaty uczniowskie.
Zajęcia zaczęły się burzą mózgów. Uczniowie zostali poproszeni o stworzenie listy pojęć ekonomicznych, które najczęściej pojawiają się w naszym języku. Niejednokrotnie wyrazy te okazywały się dla młodzieży niezrozumiałe. Zadaniem Ambasadorów Programu było wyjaśnienie znaczeń słów dotyczących finansów, np. inflacja, ROR, Blik, pożyczka, awers, karta debetowa i kredytowa.
Następnym zadaniem było kreatywne zaprezentowanie tych informacji w formie lapbook’u. Uczniowie mieli możliwość pracy w małych grupach, a powstałe materiały stały się kompendium bardzo pożytecznych informacji.