Projekt „Natalia i Antek w świecie wielkiej matematyki” realizowany w klasie 3B.

Wybrane moduły projektu:

Matematyka w szkole

Lekcja była okazją do tego, aby wzbudzić zaciekawienie uczniów i uczennic nie tylko matematyką, ale też budynkiem szkoły i szkołą jako społecznością. Zajęcia miały na celu pokazanie, że matematyka nas otacza i dzięki uważności możemy ją odnaleźć w otaczającym nas środowisku. Zadaniem uczniów było wyszukanie elementów matematyki w swojej szkole oraz ujęcie ich w tabeli lub w formie notatki wizualnej.

Matematyka w budowaniu z klocków

W trakcie lekcji uczniowie i uczennice budowali z klocków zgodnie z planami i ustalonymi zasadami. Szukali matematyki zarówno podczas zabaw klockami, jak i w ich wyglądzie. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że znajomość zagadnień matematycznych typu symetria, rytmy czy bryły jest pomocna w zabawie i realizowaniu ciekawych projektów związanych z budownictwem. Zadaniem uczniów było zbudowanie konstrukcji z klocków, w której można zaobserwować symetrię i rytm.