Klasa 5A i 5D uczestniczyły w  projekcie lekturowym „Do boju!”. Pierwszym etapem było podzielenie się na drużyny Chłopców z Placu Broni oraz Czerwonych Koszul, wybranie przywódców oraz ustalenie zasad bitwy. Następnie uczniowie przygotowali barykady i amunicję, a zaraz po tym  rozpoczęli bardzo emocjonującą bitwę. Wspólna dyskusja po zakończeniu zmagań (wygrała ta grupa, która po swojej stronie miała mniej amunicji – ale tak naprawdę nie miało to większego znaczenia, liczyła się dobra zabawa) pozwoliła uczniom refleksyjnie spojrzeć na swoje doświadczenia i zastanowić się, jak poprawić współpracę w przyszłości.

Kolejnym etapem było zaprojektowanie Placu Broni z użyciem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości – i na tej podstawie wykonanie makiet tytułowego miejsca z lektury z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.

Wszyscy uczniowie byli oczywiście bardzo zaangażowani i prześcigali się w wyszukiwaniu szczegółów w tekście utworu. Dzięki temu nie tylko mieli okazję lepiej zrozumieć treść lektury, ale również rozwijać umiejętność współpracy, organizacji i kreatywnego myślenia. W końcu nie tylko najlepiej, ale i najprzyjemniej uczymy się poprzez działanie 😊