Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym skierowanym do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

W ramach programu stworzyliśmy Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej składającą się z uczniów klas 7 i nauczycieli. Zdobywamy niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowujemy i przeprowadzamy zadania z udziałem społeczności szkolnej, a następnie zgłosimy ich wykonanie za pośrednictwem platformy internetowej.

Zadania do wykonania to:

1. Lekcja o ekonomii,
  2. Debata szkolna,
  3. Warsztaty uczniowskie.

Tematem przewodnim programu jest „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.

W ramach zadania 'Lekcja z ekonomią’ na matematyce w klasach 6c, 5b, 5c odbyły się już pierwsze zajęcia.

Tematem zajęć były środki płatnicze. Uczniowie z zaciekawieniem zapoznali się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi na stronie www programu oraz albumami pieniędzy.

Dowiedzieli się na czym polega praca projektanta monet i czy w złotówce jest złoto.

Następnie obejrzeli prawdziwą kolekcję starych monet i banknotów.

Największym zainteresowaniem cieszył się worek pełen pieniędzy – woreczek menniczy prosto z Mennicy Polskiej S.A. udostępniony przez zaprzyjaźnionego numizmatyka.