Dnia 29 stycznia 2024 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia LEGO, uczniowie klasy 3b wzięli udział w kreatywnych zajęciach z klockami. Przed przystąpieniem do projektowania uczniowie obejrzeli filmy opublikowane przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Zadaniem uczniów było zbudowanie słowiańskich zagród. Każda budowla reprezentowała gród drewniany otoczony palisadą. Wnętrze chaty zawierało różnorodne narzędzia, przedmioty codziennego użytku takie jak gliniane naczynia, wyroby kowalskie i dawne uzbrojenie. Pomieszczenie zapewniało miejsce na posłanie oraz palenisko. Wokół niektórych grodów powstawało jezioro. Wydarzenie to stanowiło nie tylko okazję do zabawy z klockami LEGO®, lecz również ciekawą lekcję historii i kultury słowiańskiego społeczeństwa.