Grudzień to miesiąc kiedy nasze  myśli krążą  wokół świąt. Zdobimy, choinkę, przygotowujemy świąteczne jedzenie, kupujemy prezenty, spędzamy czas w gronie rodziny. Jest to również moment, kiedy chcemy pomagać potrzebującym, a w naszej szkole o taką pomoc nietrudno. Udowodnili to Ci, którzy tak ochoczo i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcje charytatywne organizowane przez Szkolny Klub Wolontariatu przy współpracy z całym gronem pedagogicznym.

Dzięki hojności nas wszystkich: wywołaliśmy uśmiech na twarzy pensjonariuszy DPS-u im. Św. Brata Alberta, gdyż przyczyniliśmy się do tego, że odwiedził ich Święty Mikołaj, sprawiliśmy radość uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego obdarowując ich pluszakami, zabawkami, puzzlami czy grami planszowymi z okazji zbliżających się Świąt. Dzięki zaangażowaniu p. B. Romańskiej w tym roku również udało się pomóc rodakom na Kresach przygotowując paczki żywnościowe.

Dziękujemy Wam drodzy uczniowie za to, że macie wielkie serca, że nie obcy Wam jest los potrzebujących, że chcecie pomagać.

Dziękujemy Wam drodzy rodzice, że dajecie swoim dzieciom wspaniałe wzorce.

Pamiętajcie – dobro zawsze powraca.