Od września 2012 roku funkcjonuje w Tarnowie „Tarnowska Liga Debatancka”. Jest to wydarzenie edukacyjne, którego działania mają na celu ze wzmacnianie świadomości społecznej, rozwijanie aktywności obywatelskiej i budowanie nowej kultury wypowiedzi wśród młodzieży  miasta Tarnowa.

Tarnowska Liga Debatancka Junior w SP 8

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do nowatorskiego przedsięwzięcia edukacyjnego pt. Tarnowska Liga Debatancka Junior.

Szkoły uczestniczące w projekcie pojedynkują się między sobą, walcząc na argumenty, czyli dyskutują na różne tematy w stylu oksfordzkim. Nasza Szkoła, jako jedyna, może poszczycić się dwoma drużynami.

Z radością informujemy, że nasi uczniowie wygrali dwa starcia!

Pierwsza drużyna mierzyła się z tezą: Wymóg jednolitego stroju uczniowskiego jest uzasadniony.

Druga natomiast: Obojętność jest gorsza od otwartego popierania zła.

Przed nami kolejne debaty. Trzymajcie kciuki za tych niezwykle odważnych i elokwentnych młodych ludzi!