Samorząd Województwa Małopolskiego zorganizował konkurs recytatorski, którego celem była popularyzacja postaci oraz twórczości literackiej wśród dzieci i młodzieży. Sejm i Senat patronami roku 2023 ogłosili: Aleksandra Fredrę,  Włodzimierza Przerwę-Tetmajera oraz Wisławę Szymborską,

Organizatorem konkursu było Województwo Małopolskie – Departament Edukacji. Koordynatorem wydarzenia była Pedagogiczna Biblioteka Pedagogiczna Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Pierwszy etap konkursu odbył się w szkole 9 października i wyłonił 2 uczniów. Byli to Miłosz WagnerowskiIgor Janik, uczniowie szóstej klasy naszej placówki.

Eliminacje w gminach miały miejsce 23 października. Do kolejnego etapu, na szczeblu powiatowym, został zakwalifikowany Miłosz Wagnerowski. W eliminacjach na szczeblu wojewódzkim-22 listopada- wzięło udział się 45 uczestników z całej Małopolski, w tym Miłosz, uczeń naszej Szkoły.

Laureatem Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknymi prawdziwym” w 2023 roku został Miłosz Wagnerowskizdobywca pierwszego miejsca, recytował wiersz Wisławy Szymborskiej pt.„Kot w pustym mieszkaniu”.

8 grudnia 2023 r.Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa 2. edycji Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego połączona z Galą Małopolskich Programów Stypendialnych. Nagrody laureatom i finalistom Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym” wręczali Pan Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego wraz z Panią Ewą Włodarczyk – starszym specjalistą ds. strategii i analiz z Kuratorium Oświaty  w Krakowie.

To wielki sukces tego niezwykle utalentowanego ucznia. Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i życzymy wielu sukcesów w przyszłości!