Tradycją w naszej klasie staje się to, że co jakiś czas to dzieci przeprowadzają lekcję dla swoich kolegów. Podobnie było też podczas omawiania lektury Julity Grodek „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie”.

Grupa uczennic przygotowała i przeprowadziła quiz z nagrodami dotyczący głównej bohaterki. Były też plakaty, zdjęcia, kolorowanki i ciekawostki z życia sławnej na całym świecie Polki.

Duże wrażenie wywarło na dzieciach oglądanie kości na kliszach rentgenowskich i odgadywanie jaką część ciała przedstawia zdjęcie.

Uzupełnieniem wiedzy na temat noblistki było obejrzenie prezentacji multimedialnej.

W drugiej części lekcji uczniowie mogli też z bliska podziwiać różne przyrządy chemiczne, takie jak: kolby, probówki, tuby, zlewki, bagietki, pipety i cylindry miarowe.

Największym jednak powodzeniem cieszyły się EKSPERYMENTY!!!

Jak wiadomo – najlepiej uczymy się przez działanie, zatem:

– mieszaliśmy różne substancje sprawdzając co rozpuszcza się w wodzie, a co się z nią miesza

– sprawdzaliśmy czego potrzebuje ogień, aby się palić

– jak wytwarza się podciśnienie

– co stanie się, gdy wymieszamy sodę z octem

– jak działa ocet na skorupkę jajka

– dlaczego w Morzu Martwym nie wolno nurkować, a jajko w słonej wodzie nie daje się zatopić?

Na zakończenie korzystając z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie zamienili się w wynalazców i konstruowali niewymyślone jeszcze przez nikogo urządzenia, aparatury i pojazdy przyszłości.

Aż miło było patrzeć na zaangażowanie dzieci podczas zajęć.