W naszej szkole na przełomie października i listopada odbyła się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach tej inicjatywy, uczniowie z klas starszych wraz z  bibliotekarzem postanowili przeczytać młodszym kolegom i koleżankom wybrane utwory literackie. Wśród lektur znalazły się takie klasyki jak wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej a także książki Astrid Lindgren. Dzieci z klas starszych z dużym zaangażowaniem i radością czytały młodszym kolegom, tworząc przyjemną atmosferę i wspierając rozwój czytelnictwa wśród młodszych uczniów. Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” okazała się nie tylko edukacyjną, ale przede wszystkim przyjemną dla wszystkich uczestników.