W czasie zajęć prowadzonych przez pana Łukasza Jachyma w Bibliotece Pedagogicznej uczniowie poznali nowe roboty – OZOBOTY i wraz z nimi udali się w podróż dookoła świata.

Za pomocą małych, niepozornych robocików i specjalnych plansz edukacyjnych zwiedzali: Paryż, Londyn, Rzym, a nawet Tokio.

Zadaniem uczniów było między innymi zaprogramowanie trasy robotom, korzystając ze specjalnych komend i naklejek. Kolorowe komendy uczyły dzieci programowania zadań i planowania ruchów. Dzięki dostępowi do tabletów uczniowie poznawali kulturę i obyczaje mieszkających tam ludzi, a także ciekawostki dotyczące na przykład: serwowania SUSHI w Japonii, sprowadzenia makaronu do Włoch, poznali też Centre Georges Pompidou we Francji, a także dowiedzieli się dlaczego najlepszą porą na picie herbaty jest brytyjska five o’clock.