16 listopada w ramach projektu EKOPRACOWNIA zostały przeprowadzone warsztaty ekologiczne „Śmieci segregujesz, czystą Ziemię zyskujesz” dla przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 26. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo segregować odpady oraz zrozumiały, dlaczego zabieg ten jest konieczny. Nasi goście dowiedzieli się również na czym polega recykling oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci. Podsumowaniem spotkania było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej z wykorzystaniem surowców wtórnych.
Korzystając z okazji przedszkolaki zwiedziły naszą szkołę – sale lekcyjne i świetlicowe oraz halę sportową. Wielu z nich nie może się już doczekać września, by stać się uczniami SP nr 8.