W dniu 14 listopada w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć podróżnika z grupy Trzask. Jego opowieści o Tajlandii dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń i ciekawych informacji. Prezentacja fotograficzna oraz przyniesione pamiątki z pewnością rozszerzyły horyzonty uczniów, pomagając im lepiej zrozumieć kulturę i bogactwo przyrody tego egzotycznego kraju.

Pamiątki, takie jak stroje folklorystyczne, banknoty czy obręcze noszone przez tajlandzkie kobiety na szyjach, z pewnością zaintrygowały uczniów, przybliżając im specyfikę miejscowych zwyczajów i tradycji. Co więcej, fascynującym przykładem zrównoważonego podejścia do wykorzystania surowców naturalnych okazały się zasuszone odchody słonia, wykorzystywane do produkcji papieru.

Tego typu spotkania z podróżnikami nie tylko poszerzają wiedzę uczniów, ale także stanowią źródło inspiracji. Otwierają one oczy na różnorodność świata i pobudzają ciekawość.