W zeszły piątek klasa 1d zamieniła swoją salę na Laboratorium Przyszłości. Na zajęciach z  języka angielskiego zapoznaliśmy się z nowoczesną bazą naszej szkoły. Uczniowie byli w tej sali po raz pierwszy co wzbudziło u nich ogromne zainteresowanie. W ramach lekcji powtarzaliśmy poznane wcześniej słówka (liczebniki, kolory, części ciała). Korzystając z tablicy multimedialnej uczniowie ćwiczyli wymowę słuchając i powtarzając. Nauczyliśmy się również jak powstają kolory pochodne. W ramach urozmaicenia zajęć aby pobudzić wyobraźnię i wykazać się pomysłowością z dostępnych w szkole klocków uczniowie konstruowali różnego rodzaju obiekty. Ćwiczenie nie było łatwe ponieważ warunkiem wykonania  zadania było stworzenie takiego przedmiotu, którego nazwę dzieci znały po angielsku. Pierwszaki wykonały zadanie na medal, a wśród prac znalazły się m.in. snake, flower, castle, rocket czy car.