We wtorek 17 października uczniowie klasy 5c uczestniczyli w zajęciach survivalowych w ramach nagrody za zdobycie II miejsca w konkursie patriotycznym organizowanym pod patronatem Radia RDN „Polska, kocham Cię”. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów pana Łukasza  –  instruktora SERE, instruktora strzelectwa i sportów obronnych oraz pana Andrzeja –  mgr. inż. leśnictwa, instruktora terenoznawstwa, instruktora strzelectwa i sportów obronnych, instruktora sportu o specjalności łucznictwo. Panowie przeprowadzili bardzo ciekawe warsztaty, w ramach których uczniowie poznali podstawy terenoznawstwa, dowiedzieli się jak przeciwdziałać wychłodzeniu/przegrzaniu organizmu, jak można pozyskiwać wodę. Zajęcia praktyczne obejmowały również zdobycie umiejętności takich jak budowa schronienia tymczasowego na terenie odludnym, zbieranie  gałązek  oraz kory brzozy potrzebnej  do rozniecenia ognia, budowa ogniska i rozpalanie ognia. Każdy uczestnik miał możliwość poznać również elementy łucznictwa tradycyjnego. Wszyscy uczestnicy wykazali się pełną dyscypliną i ogromnym zaangażowaniem, a współpraca i wzajemna pomoc pomagały w wykonywaniu kolejnych zadań. Piękna pogoda i fantastyczne okoliczności przyrody Wierzchosławic sprawiły, że spędziliśmy dzień pełen zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Zakończeniem dnia pełnego atrakcji było ognisko i samodzielnie pieczenie kiełbasy.