Uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawców i nauczycieli świetlicy uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Z ekologią za pan brat”. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Poprzez oglądanie ciekawych prezentacji i filmów ekologicznych dzieci poznały współzależność człowiek – środowisko naturalne. W ramach realizacji projektu uczniowie stworzyli lapbooki i plakaty propagujące działania proekologiczne, grali w edukacyjne gry, rozwiązywali zagadki i krzyżówki. Brali także udział w warsztatach plastycznych z wykorzystaniem materiałów z recyklingu oraz akcji „Sprzątanie Świata”. Nie zabrakło również aktywnego uczestnictwa w poznawaniu przyrody poprzez bezpośrednią obserwację i eksperymentowanie.