Świetlicowe drzewo czytelnicze – pod taką nazwą 21 marca 2023 r. ogłoszono wiosenną edycję konkursu czytelniczego, którego celem było propagowanie idei czytelnictwa wśród dzieci z klas 1-3 uczęszczających do świetlicy szkolnej. Przez jedenaście wiosennych tygodni, młodzi czytelnicy dopinali do stojącego na korytarzu drzewa białe i różowe kwiatki, na których zapisywali autorów oraz tytuły książek, po które sięgnęli w ostatnim czasie.

Komisja konkursowa, w skład której wchodziły Maja i Nikola, po przeliczeniu kwiatków ustaliła, że najwięcej, bo aż 49 książek przeczytała Patrycja Kuś z klasy 2d. Na dalszych miejscach uplasowały się Anna Guzik z klasy 2d – 25 książek oraz Kamila Kuś z klasy 2d – 18 książek. Wyróżnienie otrzymała Karolinka Bednarczyk z klasy 1b, która okazała się najlepszą czytelniczką wśród pierwszoklasistów.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy pozostałym uczniom za podjęcie czytelniczej rywalizacji. Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu i zachęcamy wszystkich do czytania książek!