Uczniowie z kl. 1b i kl. 3b  odwiedzili gospodarstwo  pasieczne „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Mieli okazję zwiedzić skansen i muzeum pszczelarstwa. Dzieci zobaczyły w plenerze kolekcję barci i uli oraz zapoznały się jak na przestrzeni stuleci zmieniał się ich wygląd. Zwiedziły ekspozycję muzealną i zapoznały się z wszelkiego rodzaju sprzętami pasiecznymi. Uczestniczyły również w warsztatach zatytułowanych „Wielka  przygoda z małą pszczółką”, podczas których dowiedziały się wielu ciekawostek z życia pszczół. Dużym zainteresowaniem cieszyła się lekcja pokazowa: „Jak widzi pszczoła i w jakich barwach”. Pani przewodnik zaprosiła wszystkich do zwiedzania „Gospodarskiej Zagrody”, w której dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się  kozom i ptactwu domowemu. Przejazdy konne wozem po okolicy były wspaniałą atrakcją. Dzieci degustowały miód i robiły świeczki z wosku pszczelego. Na zakończenie wycieczki dzieci odwiedziły „Miodową Spiżarnię”, gdzie można było zakupić miodowe smakołyki. Pobyt w „Sądeckim Bartniku” był okazją do wspaniałej zabawy połączonej z nauką.

Bożena Wajda

Agnieszka Machalska