Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w programie edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Jest to program profilaktyczny realizowany z inicjatywy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Głównym celem programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, we współpracy ze szkolną pielęgniarką oraz zaproszonym dietetykiem. Na zajęciach uczniowie poznali sympatyczną wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła dzieciom w uporządkowaniu i poszerzaniu ich wiedzy na temat własnego zdrowia i uświadamianiu ich, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Podsumowaniem cyklu zajęć był konkurs zorganizowany między klasami na najlepszy plakat antytytoniowy „Nie pal przy mnie, proszę”. Konkurs wygrała klasa 3A. Gratulacje.