16 maja uczniowie klasy 2d wybrali się do Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) na warsztaty z robotyki i programowania.

Na początku zajęć dzieci poznały najważniejszych polskich i zagranicznych wynalazców oraz kilka ciekawych faktów z życia, między innymi: Mirosława Hermaszewskiego – polskiego kosmonauty, Steva Jobs’a – jednego z założycieli firmy Apple, Billa Gatesa – filantropa oraz współzałożyciela i głównego architekta oprogramowania Microsoft, a także naszego tarnowskiego wynalazcy – Jana Szczepanika – nazywanego polskim Edisonem.

Podczas pierwszego etapu ćwiczeń praktycznych uczniowie pomagali Scottiemu – małemu kosmicie, w jego licznych przygodach zdobywając wiedzę z zakresu programowania blokowego.

Drugim zadaniem było konstruowanie budowli z użyciem zestawów LEGO Spike Education i programowanie „Alarmu w zoo” z wykorzystaniem języka opartego na Scratch.

Praca metodą STEAM uczyła dzieci kreatywnego podejścia do rozwiązywania napotykanych problemów, wymagała umiejętności współpracy w grupie, rozwijała myślenie przyczynowo-skutkowe i pogłębiała umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii w praktyce.

Udział w zajęciach z pewnością zaszczepił w drugoklasistach chęć poszerzania wiedzy z zakresu programowania, która zostanie wykorzystana podczas zajęć z użyciem szkolnego sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.