Potrzeba szybkiego przemieszczania się w terenie jest elementem codziennego życia, dlatego też przybywa pojazdów. A jak będzie wyglądał transport ludzi w przyszłości? Z odpowiedzią na to pytanie zmierzyli się na informatyce uczniowie klas 5B 1 gr. i 5C 1 gr. u p. Elżbiety Ambrozik oraz na technice uczniowie wszystkich klas 5.

Podczas dyskusji analizowali transport lądowy, wodny, morski. Na lekcjach informatyki korzystali z aplikacji do projektowania 3D – Tinkercad.

Na technice, wyzwaniem było wykorzystanie surowców wtórnych, jako materiału wytwórczego. Uczniowie sporządzali rysunki poglądowe lub korzystali z projektów, opracowanych na informatyce w Tinkercad. W grupach zastanawiali się nad doborem materiałów, przyborów i narzędzi. Opracowywali plan pracy, określali czas wykonania projektu. Po zakończonej pracy prezentowali swoje konstrukcje, omawiając przeznaczenie pojazdu oraz zastosowane materiały.

Elżbieta Ambrozik