Jak mogłyby wyglądać nasze miasta w przyszłości? Jak powinny wyglądać? Takie pytania p. Elżbieta Ambrozik postawiła na informatyce uczniom klas 6A 1gr. i 6B 1gr.

Uczniowie pracowali indywidualnie i w grupach 2 – osobowych. Wielu uczniów naszą przyszłość widzi w miastach pełnych zieleni, tylko z budynkami mieszkalnymi, placami zabaw i miejscami wypoczynku, bez zakładów, sklepów. Chcąc iść do pracy, zrobić zakupy, ludzie będą musieli zmienić wymiar, np. „przejść przez czarną dziurę”. Powstawały miasta na wodzie. Według innych uczniów, nasze miasta będą raczej składały się z jednego lub kilku bardzo wysokich budynków, położonych na małej przestrzeni. W grupach powstawały ciekawe historie powstawania tych miast. Po dyskusjach swoje projekty 3D wykonywali w Tinkercad.

Na podsumowanie pracy, uczniowie prezentowali klasie swoje pomysły.