Uczniowie klasy 6b ostatni dzień marca spędzili bardzo aktywnie na warsztatach w ramach PAKTu (Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii). Uczniowie mieli możliwość pracy z projektami w programie Tinkercad poznanym podczas lekcji  #LaboratoriaPrzyszłości, a także mogli rozwijać swoje umiejętności programowania robotów poznane podczas lekcji #HUMINE. Podzieleni na grupy pracowali, projektując domki dla chomika, które następnie można by wydrukować na drukarce 3D oraz programując roboty Spike. W międzyczasie próbowali swoich sił przy tablecie graficznym, a przyszłe youtuberki miały możliwość stanąć przed profesjonalną kamerą w studio nagrań i nagrać krótki materiał filmowy. Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje kompetencje cyfrowe, a niektórzy także odkryli, czym chcieliby zajmować się w przyszłości. Życzymy powodzenia w realizacji tych planów!