Uczniowie klasy 2b i 3a spędzili podziemną przygodę w najstarszej, zabytkowej kopalni soli w Bochni. Pełna atrakcji wycieczka rozpoczęła się od zjazdu górniczą windą, który dla niektórych uczniów był nie lada przeżyciem. Na głębokości 250 m pod ziemią zwiedzaliśmy kopalnię udając się trasą turystyczną pod przewodnictwem górnika, pozdrawiając spotkanych turystów górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”. Jechaliśmy podziemną kolejką oraz oglądaliśmy multimedialne ekspozycje i słuchowiska poznając historię tego miejsca. Niesamowitą atrakcją okazał się pobyt w Komorze Ważyn połączony z rozmaitymi zabawami trwającymi do północy, po wybiciu której nastała cisza nocna. Całą noc czuwali nad nami górnicy pełniąc szychtę. Oczywiście ostatnim punktem programu był zakup bocheńskich pamiątek.

Wychowawcy: Monika Fido-Surman i Edyta Zelek, opiekunowie: Justyna Trawińska i Michał Wójcik.