16 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pandy Wielkiej. Z tej okazji podczas zajęć w świetlicy szkolnej bliżej poznaliśmy tego zwierzaka. Z prezentacji przygotowanej w aplikacji genially dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat życia i zwyczajów bambusowego niedźwiedzia. Uczniowie wspólnie przygotowali plakat z ciekawostkami oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których powstały wyjątkowe pandy wielkie. Dzieci dowiedziały się również, jak ważna jest ochrona zagrożonych gatunków i że odpowiednie działania w tym zakresie mogą przynieść oczekiwany sukces – dzięki wieloletnim trudom i staraniom ekologów, w ciągu 40 lat populacja pandy wielkiej zwiększyła się o 80%, w związku z czym panda wielka nie jest już gatunkiem zagrożonym wyginięciem, ale posiada status gatunku narażonego na wyginięcie.