Uczniowie klasy 4c mierzyli się w miesiącu lutym z tematem bezpieczeństwa w internecie. Nasze zajęcia  na temat zasad bezpiecznego korzystania  z internetu połączyliśmy z akcją Tydzień Bezpiecznego Internetu. Wykorzystując bogate zasoby naszych pracowni, w tym Pracowni #Laboratoria Przyszłości Panie Katarzyna Smutek i Katarzyna Szczęch wspólnie przeprowadziły trzy lekcje wychowawcze poświęcone zagadnieniom związanym z korzystaniem z internetu. Na początek zapoznaliśmy się z regulaminem czyli tzw. netykietą, następnie uczniowie przy pomocy sprzętu dostępnego w szkolnych pracowniach wyszukiwali znaczenie słów takich jak cyberprzemoc, bullying, pishing, trojan, wirus, itp. Oglądnęliśmy filmy edukacyjne, dyskutowaliśmy wspólnie o  tym jakie zagrożenia niesie  ze sobą korzystanie z internetu, jakich sytuacji należy unikać w wirtualnym świecie,  jak chronić swoje dane i wizerunek, kiedy dochodzi do naruszania prywatności, jak można chronić się przed bardzo powszechnym wyłudzaniem  danych osobowych oraz czego bezwzględnie robić w sieci  nie wolno. Dowiedzieliśmy się również co to są prawa autorskie i jak możemy wykorzystywać zasoby internetowe godnie z prawem. Poruszyliśmy również temat uzależnienia od telefonów komórkowych czy internetu. Podsumowaniem naszej pracy było rozwiązanie quizu oraz wykonanie zadań w grupach  z wykorzystaniem kodów QR.