Uczniowie klasy 2d w ramach projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” podczas realizacji 2 modułu – „Podróżowanie przez czytanie” zawędrowali do Włoch. Podczas omawiania lektury Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł z koleją” postanowili przenieść się do miejscowości Marittima i wybudować dworzec kolejowy. Podczas pracy z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wyobraźnia przeniosła nas jeszcze dalej – powstał m.in: dworzec kolejowy, tory, Lampo i jego legowisko, zawiadowca stacji, a nawet zarys Włoch w postaci buta. Uczniowie podczas pracy wykazali się kreatywnością i umiejętnością współpracy, a dzięki twórczej zabawie szczegóły lektury zapadną im w pamięci na bardzo długo.