Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W naszej szkole DBI 2023 obchodzimy  w terminie 15.II – 30.III 2023

W ramach inicjatywy DBI organizowane są:

• konkursy wiedzy Quizzzis dla uczniów  kl.4-6
  • warsztaty profilaktyczne Owce w sieci dla uczniów kl.1-3
  • warsztaty profilaktyczne dla kl.4-5 pn.3,2,1 … Internet
  • Warsztaty profilaktyczne dla kl.6 pn.Gdzie jest Mimi?
  • Spotkanie z policjantem i prelekcja profilaktyczna pn. Odpowiedzialność karna nieletnich oraz zagrożenia w Internecie dla kl.7-8
  • Międzyszkolny Konkurs plastyczny pn. „Plakat – Bezpieczni w sieci”, organizowanym we współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, dla uczniów kl.4-6

Działania w szkole prowadzą A.Kiełtyka, M.Drabik, E.Ambrozik, R.Plebanek, A.Schab oraz wszyscy Wychowawcy klas 1-8.