28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji uczniowie klas 1a, 1c, 2d i 3c realizowali międzyprzedmiotowy projekt „LEGO – budujemy wyobraźnię”. W ramach projektu dzieci poznały historię powstania najsłynniejszych klocków świata, zobaczyły najstarsze zestawy oraz podróżowały wirtualnie po Legolandzie. Klocki wykorzystaliśmy podczas przeliczania, dodawania i odejmowania, porównywania, mierzenia, mnożenia, a nawet czytania. Konstruowaliśmy także roboty i sprzęt gimnastyczny, wyklejaliśmy plasteliną minifigurki oraz graliśmy w interaktywne gry edukacyjne. Wszystkie te działania kształtowały umiejętność logicznego myślenia, rozwijały wyobraźnię oraz uczyły cierpliwości i współdziałania.