Uczniowie klasy 3b realizując elementy projektu „Matematyka. Co się liczy w sporcie”? Fundacji Uniwersytet Dzieci próbowali odpowiedzieć na pytanie: Czy zdrowe odżywianie i matematyka mają ze sobą związek? Na zakończenie okazało się, że tak, nawet bardzo duży.

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się dlaczego w diecie ważne są kalorie. Z pomocą nauczyciela obliczali wartość energetyczną posiłków. W oparciu o piramidę żywienia oraz przyniesione etykiety ulubionych produktów spożywczych uczyli się, które produkty są zdrowe, a których należy unikać. Na zakończenie wykonali pracę plastyczną, przedstawiającą talerz pełnowartościowych produktów.

Przyszli sportowcy z klasy 3b na pewno już wiedzą, jak zdrowo się odżywiać i jak powinna wyglądać ich dieta.

Agnieszka Machalska