Na lekcjach informatyki w klasach 6A i 6B, prowadzonych przez panią Elżbietę Ambrozik, uczniowie otrzymali zadanie, polegające na zaplanowaniu dwudniowej wycieczki klasowej, podczas której można poprawić kondycję fizyczną. Miejscami, które według uczniów są najbardziej atrakcyjne, to Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska i Hala Gąsienicowa.

Uczniowie współpracowali ze sobą w środowisku wirtualnym (w chmurze). Każda grupa wyszukiwała w Internecie informacje na temat wybranego miejsca wycieczki. Obejmowały one wybór szlaku turystycznego, miejsce wymarszu, czas potrzebny do przejścia trasy, ceny za wynajęcie pokoi dla określonej ilości osób. Ustalali, jak powinien być przygotowany turysta, wybierający się na wycieczkę górską, jak spakować plecak. Każda wycieczka posiadała szczegółowy plan, wzbogacony zdjęciami schronisk, widokami Tatr.

Uczniowie opracowali również zadania do obliczenia  kosztu zakwaterowania w schronisku, ilości kalorii, jakie można spalić podczas marszu.

Na podsumowanie zajęć, grupy przedstawiały efekty swojej pracy pozostałym zespołom.