„Podzielić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy?

To dobrze życzyć innym i wszystko im przebaczyć…”

Nawiązując do zrealizowanego projektu „Poznajmy się” uczniowie klasy 3c oraz Oddziału Przygotowawczego w dniu 22 grudnia wspólnie kultywowali tradycje bożonarodzeniowe uczestnicząc w integracyjnym spotkaniu wigilijnym. Świętowanie tego dnia rozpoczęli od przygotowania stołu, następnie była wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem, spożywanie słodkości przygotowanych przez rodziców oraz  kolędowanie. W magicznym, wigilijnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń oraz słów podziękowań. Takie też słowa w imieniu wszystkich uczniów Oddziału Przygotowawczego skierowała uczennica – Stefania na ręce Pani Dyrektor Doroty Zaleśny. Podziękowała za umożliwienie kontynuowania nauki, za życzliwość i dobroć z jaką uczniowie i ich rodzice spotykają się na co dzień w naszej szkole. Dziękując złożyła również świąteczne i noworoczne życzenia. Na zakończenie wigilijnego spotkania, przedstawiciel Tarnowskiego Klubu – Pan Zbigniew Kolak, złożył wszystkim świąteczne życzenia i wręczył uczniom Oddziału Przygotowawczego ufundowane przez Klub prezenty. Oczy wszystkich obdarowanych dzieci rozbłysnęły radością i pojawiła się w nich iskierka nadziei i wiary, że wokół nich są dobrzy ludzie, którzy potrafią dzielić się sercem. Kończąc spotkanie życzyliśmy wszystkim, aby każdy kolejny dzień w roku był tak piękny i szczęśliwy jak ten jeden.